Lekcje z ekonomią

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej - uczniowie klasy 7b: Kasia Łoza, Kacper Babula i Adrian Moskwa oraz uczennice klasy 8c: Martyna Świerad i Ola Sierżęga pracują pod opieką pani Renaty Rejman i pani Elżbiety Daraż, by przybliżyć społeczności szkolnej temat bezpieczeństwa finansów osobistych.

Już dzisiaj dzięki nim niektórzy ósmoklasiści zrozumieli, czym jest inflacja i dlaczego tyle czasu media poświęcają ostatnio podatkom. Dowiedzieli się również, że obliczenia procentowe można wykorzystać do wyznaczania stopy procentowej, która odgrywa ważną rolę w naszych finansach. Drużyna Ambasadorów wyjaśniła na lekcji geografii w kl. 8c różnice między mikroekonomią a makroekonomią. Omówione zostały również związki importu oraz eksportu towarów z położeniem geograficznym Polski i jej partnerów handlowych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Media

2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account